COOP JEDNOTA KLAME!

COOP Jednota klame. Zaviazala sa, že ochráni zvieratá pred krutosťou, tvári sa ako zodpovedná spoločnosť a berie za to chválu, no v skutočnosti sa rozhodla vypočítavo klamať a naďalej potichu zarábať na utrpení zvierat. Ako jediná zo všetkých maloobchodov, ktoré sa zaviazali skončiť s predajom živých kaprov, zradila dôveru verejnosti a vymenila ju za pár eur do svojho miliardového rozpočtu, zarobených na krutom predaji živých kaprov.

K ochrane kaprov sa na Slovensku zaviazali všetky veľké maloobchodné reťazce s potravinami. Dokonca aj v susednom Poľsku sú maloobchody na strane kaprov a v Česku sa postupne pridávajú. Jediná slovenská COOP Jednota zradila dôveru verejnosti pre zárobok na utrpení zvierat. Je to škandál!

Ochranu zvierat nesmie ohrozovať chamtivosť firiem ako COOP Jednota. Vyzvite štát, aby si splnil domácu úlohu a zabezpečil pre kapry rovnakú ochranu ako pre ostatné zvieratá. Podpíšte petíciu ešte dnes!

Ak si zvolíte odber noviniek, budeme Vás vedieť informovať o tom čo sa práve deje v kampani a budete mať šancu zabojovať za zvieratá aj v budúcnosti. V záujme zasielania čo najadresnejších noviniek, budeme uchovávať Vaše údaje v rozsahu meno, priezvisko, adresa, emailová adresa a telefónne číslo. Súhlas môžte kedykoľvek odvolať a z odberu sa odhlásiť jednoduchým kliknutím na odkaz v e-maile. Viac informácií o tom, ako budeme hospodáriť s Vašimi údajmi nájdete v našich Zásadách ochrany súkromia.

Živé kapry sa dostávajú do rúk ľuďom, ktorí často nemajú skúsenosti so správnym omračovaním a usmrtením kapra bez toho, aby ešte viac trpel. Život nejedného kapra potom končí opakovaným tlčením do hlavy a odrezávaním hlavy pri plnom vedomí.

Kapor po prenesení do vane zažíva teplotný šok, ktorý ho môže na mieste zabiť. Ovalí ho teplo a chlór mu páli oči a žiabre. Kapor vo vani zažíva skutočné peklo.

Kapry sa často predávajú živé v igelitovej taške bez vody. Pri prevoze sa v nej dusia aj niekoľo desiatok minút a musia bojovať o svoj život. Kapor sa pred smrťou dokáže dusiť aj hodiny, čo sa zneužíva na tento krutý prevoz, pri ktorom kapry trpia potichu.

Najväčšie neurovedecké kapacity na svete vyhlásili na medzinárodnej konferencii v Cambridge, že stavovce, čiže aj ryby, majú preukázateľne všetku potrebnú výbavu na to, aby mali vedomie. Ak vieme, že kapry pravdepodobne majú vedomie, potrebujeme sa vyhnúť všetkým krutým praktikám, pri ktorých im môžeme spôsobovať bolesť a utrpenie.